Dotknąć prawdy

Tytuł: Dotknąć prawdy

Tytuł oryginalny: Saving Max

Autor: Antoinette van Heugten

Polskie wydawnictwo: Mira

 

Danielle- matka Maxa to wciąż zabiegana wytrawna prawniczka. Większym problemem niż praca, jest dla niej wychowanie nastoletniego autystycznego syna. Jego zachowanie staje się coraz gorsze. Danielle nie chce uwierzyć w to, że Max może być źródłem bezpieczeństwa. Matka podejmuje decyzję o leczeniu i wysyła chłopca do Maitland- renomowanego szpitala psychiatrycznego. Jednakże diagnoza, jaką stawiają tamtejsi lekarze, jest dla niej nie do przyjęcia. Nie potrafi pogodzić się z tak nasiloną chorobą syna. Jej świat lega w gruzach gdy Max zostaje głównym oskarżonym o morderstwo. Bezbrzeżnie wierzy w niewinność syna i łamie wszelkie zasady by go uratować….

Chociaż większość książek, jakie czytam, stanowi fantasy, to muszę przyznać , że „Dotknąć prawdy” mile mnie zaskoczyło. Akcja jest wartka, nie zaśmiecona zbędnymi informacjami. Czytając książkę ma się wrażenie jakby oglądało się dobry film a`la psychologiczny.

W książce da się wyczuć nutę kreatywności, pomimo tego, że nie jest ona fantastyczna. Pewne rozwiązania po prostu zadziwiają, a fabuły nie sposób przewidzieć. Jest to zdecydowanie plus. Książka zadziwia, szokuje, a momentami zachęca do przemyśleń.

Kulminacyjny moment- rozprawa sądowa może wprawić czytelnika w… zakłopotanie. Pełne wypowiedzi obrony, czy sądu są formułowane w dość specyficzny sposób. Jednakże przyszłym czytelnikom radzę skupić się na fabule, a nie potyczkach słownych. Rzecz jasna opis rozprawy przez wydaje się być o wiele bardziej realny.

Zakończenie… tak zakończenie tej powieści zapada w pamięć. Niby wszystko układa się tak jak powinno, ale… jest w tym haczyk.

Podsumowując, książkę polecam każdemu, kto czuje się na siłach ją przeczytać. Nie sądzę, by była ona pierwotnie przeznaczona dla młodzieży, jednak… i ci prawdopodobnie nią nie pogardzą. 🙂

 

Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: