Siostrzyca

Tytuł: Siostrzyca

Tytuł oryginału: Florence and Giles

Autor: John harding

Polskie wydawnictwo: Mała Kurka

Ilość stron: 288

Florence mieszka wraz z bratem w starym Blithe- gigantycznym domu. pochodzenie obojga owiane jest mgiełka tajemnicy. Nigdy tak naprawdę nie robili w tym kierunku nic szczególnego, poza dopytywaniem się gospodyni posiadłości. Po tragicznym wypadku, w jakim zginęła pierwsza guwernantka Blithe zyskuje nowego lokatora- guwernantkę- pannę Taylor. Odkąd panna Taylor przebywa w Blithe Florence doświadcza niewyjaśnionych wypadków, a jej najgorsze koszmary się spełniają. Czy Florence uda się uratować tego, kogo kocha?

I tu zaczyna się coś, zwane analizą krytyczną. Ale jak tu skrytykować książkę, która wręcz opływa w zalety? Czytając siostrzycę zasmakowałam w wyborowym słownictwie, lekkości, frywolności zdań i toku myślenia bohaterki. Jednakże wpadnięcie w ten „rytm”, w bieg wydarzeń „Siostrzycy” jest utrudnione właśnie tym słownictwem. Jeśli jednak przebrniemy przez te kilka książkowych chwil zaczniemy czerpać prawdziwą niezmąconą przyjemność czytania. Książka ma w sobie aurę tajemniczości, coś co trudno określić słowami.

„Siostrzyca” to jedna z niewielu książek, gdzie każdy może znaleźć cząstkę siebie w bohaterce. Cóż, miałam takie wrażenie. Pomimo ciągłej walki z guwernantką czytelnik nie jest znudzony, lecz brnie dalej. A im dalej czyta, tym emocje rosną. Aż w końcu osiągają szczyt w niespodziewanym momencie zmuszając czytelnika do kontynuacji, czytania bez przerwy,aż do ostatniej strony.

Zachwyciła mnie oprawa graficzna. Nie chodzi tylko o to, że gustuję w matowych okładkach, lecz gdy tylko ją otwieracie, to już jesteście zarażeni, stajecie się uczestnikami tej historii.

Serdecznie polecam tę książkę. Zdecydowanie jest to pozycja, po którą sięgnąć warto, do której zajrzeć trzeba. 🙂 „Siostrzyca” to książka po prostu magiczna. Jakże warto przeczytać kilkaset stron by zrozumieć to zakończenie. To wspaniałe straszne zakończenie!

Reklamy

One response to “Siostrzyca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: