Prom do Kopenhagi

Tytuł: Prom do Kopenhagi

Autor: Krystyna Mirek

Wydawnictwo: G+J książki

 

 

Weronika- najpiękniejsza dziewczyna ze wsi i Konrad- nie wierzący w siebie syn wiejskiego pijaka. Tych dwoje znało się praktycznie od urodzenia. Jak się później okazało darzyli się gorącym uczuciem, jednak żadne z nich nie zebrało w sobie tyle odwagi i wiary w siebie by powiedzieć to drugiemu prosto w oczy.

Prom do Kopenhagi to subtelna, urzekająca opowieść. Uderzyło mnie  pewne podobieństwo tej powieści do Tektoniki uczuć Schmitta, jednakże była bardziej lekka. Autorka wspaniale opisała klimat wsi, chociaż niektóre elementy wydawały mi się nieco obce na przykład wzmożone plotki jak i zainteresowanie innymi mieszkańcami. Trochę odbiega to od realiów, może zanadto wyolbrzymione, ale nadało to miasteczku niepowtarzalny klimat. Podziwiam autorkę za tak trafne komentarze, czasami odbierane alegorycznie, a czasami dosłownie.

Całą składną historię popsuła jednak cała sprawa z pochodzeniem Weroniki i dziedziczenia jej urody, połączone ze skomplikowanym opisem powiązania między dawnym hrabią a rodziną Weroniki. Właściwie cały opis zawierał się w krótkim dialogu, może gdyby zaprezentować to inaczej wyglądało by to lepiej.

Mimo, że nie czytam zbyt wiele książek o takiej tematyce,  ta powieść zdecydowanie przypadła mi do gustu. Delikatna, zwiewna i „pachnąca drożdżówką” powieść ma w sobie to „coś”. Serdecznie polecam wszystkim, którzy lubią czytać o miłości i nie tylko. 🙂

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu

Reklamy

2 responses to “Prom do Kopenhagi

 • Edyta28

  Jednak na razie się wstrzymam.
  Pozdrawiam.

 • Anonim

  Przeczytałam „Prom do Kopenhagi” w oka mgnieniu! Prześwietna opowieść o miłości, uczuciach, problemach „młodych i starych”, o brutalności życia, które nie zawsze toczy się tak jak planowaliśmy oraz o plusach i minusach wsi.
  Wcale nie zgodzę się, z wcześniejszą opinią, iż tam, w małym sielskim miasteczku, ludzie zajmują się tylko innymi w sposób wyolbrzymiony. Że w rzeczywistości jest inaczej. Z własnego doświadczenia wiem, że przybiera to nawet formy bardziej ekstremalne, dlatego uważam, że książka w pełni oddaje panujące realia. I to nie tylko w tym momencie.
  Historia ta jest bardzo urokliwa, smakuję jak pyszna herbata w chłodny wieczór i rześki strumień wody w gorące lato. Czyta się ją szybko i miło.
  Serdecznie polecam ją wszystkim, starszym i młodszym, mężczyznom i kobietą. Kto ją przeczyta nie rozczaruję się kolejną landrynkową opowiastką o słodkiej miłości i nieuniknionym przeznaczeniu, Napisana o wiele lepiej, niż większość tego typu książek.
  Idealna pozycja na świąteczny prezent;))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: